ZAHRADNÍ PÁRTY STANY

  Tento článek je vytvořen za účelem seznámení se zahradními párty stany, které jsou výborným řešením pro jednorázové akce jako jsou svatby, koncerty, oslavy narozenin, ale i jako řešení pro ty, kteří hledají na svou zahrádku místo k sezení, setkávání s přáteli a rodinné oslavy. Zároveň jde o rychlý způsob sestavení oproti například zahradním pergolám, které jsou montované napevno a vychází o několik desítek tisíc korun více.

VELIKOST

  Podle typu akce či účelu je potřeba vybrat správnou velikost. Pro rodinné oslavy a grilování je dostačující rozměř stanu 3 x 3 m. Na akce typu svateb a firemních akcí je nejoblíbenější stan 6 x 12 m. V nabídce je široká škála rozměrů, které si ještě vyjmenujeme při vysvětlování typů konstrukce.

KONSTRUKCE

  Zahradní stany se vyrábí v konstrukci klasická a nůžková.

Klasická konstrukce vychází cenově příznivěji, ale musí se počítat s náročnějším sestavením, jelikož je zapotřebí více dílů vzájemně spojovat dohromady. V klasické variantě jsou stany dostupné v rozměrech 3 x 3 m, 3 x 6 m, 3 x 9 m, 5 x 10 m, 6 x 12 m, 4 x 6 m4 x 8 m a 5 x 8 m.

Nůžková konstrukce je o něco dražší, ale jeho obrovskou výhodou je to, že sestaven je během několika desítek vteřin, kdy se konstrukce roztáhne a je připravena k umístění plachty. V této variantě jsou dostupné stany v rozměrech 3 x 3 m - zde je i varianta výběru bočních stěn,  3 x 6 m, 3 x 9 m.

 

Závěrem je třeba zvážit materiál, ze kterého je stan vyroben. Je-li záměr ho mít na zahradě celou sezónu, je dobré vybrat tkaninu, která obsahuje PVC a je s co největší gramáží, aby stan co nejdéle vydržel a dělal nám radost.